Forum Kultury Wyższej, zapraszamy do dyskusji!

Pełna wersja: Czym dekorujecie torty?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hejka! Mój syn zażyczył sobie na urodziny bajkowy tort, ktory widział na imprezie kolegi. Zobaczyłam ile takie kosztują w cukierni i doszłam do wniosku, że wole sama coś przygotować. Znalazłam już jakieś przepisy i instrukcje jak wykonać całość, ale nie wiem czym udekorować całość. Chyba potrzebne będą jakieś barwniki spożywcze i inne takie gadżety. Rbiliście kiedyś coś takiego?
No kochana, porwałaś się na naprawdę ciężkie zadanie Smile dekorowanie tortu wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, jeśli planujesz zrobić coś podobnego jak w cukierni Smile
Sam kiedyś próbowałem coś takiego zrobić, ale efekty były mizerne. Nie bez powodu są na rynku kursy dla cukierników i najróżniejsze akcesoria, które pomagają wykonać misterne detale. Proponuję poszukać w sieci jakiś filmików, na których jakiś cukiernik prezentuje krok po kroku jak się wykonuje różne elementy.
Ja nie planuję żadnych spektakularnych zdobień. Mój syn zażyczył sobie tort w ksztalcie samochodu. Już wiem jak wykonac podstawę, ale szukam pomysłu na karoserię Smile Chyba konieczna będzie jakaś masa marcepanowa i barwniki spożywcze, by uzyskać odpowiedni kolor.
Widzę, że nie jesteś wcale taka zielona. Poszperałem troche w sieci i znalazłem wiele instrukcji, które wyjaśniają jak się takie bajkowe torty przygotowuje. Jeśli będziesz się sugerowala takimi wskazówkami to z pewnością sobie poradzisz.
A nie pamiętasz stron, na ktorych znalazłeś te instrukcje? Sama próbuję coś znaleźć, ale nie wychodzi mi to najlepiej. Bylabym wdzięczna za wrzucenie kilku linkow na forum. Może i innym się przydadzą.
Przekierowanie