Forum Kultury Wyższej, zapraszamy do dyskusji!

Pełna wersja: Opieka nad seniorem. Co warto mieć w zanadrzu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Smutna sprawa – kondycja mojej ukochanej babci jest już kiepska. Babusia dożyła cudownego wieku, ma 89 lat i umysłowo jest w pełni sprawna. Niestety ciało już odmawia posłuszeństwa, ruchliwość poważnie ograniczona. Ciężko jej wstać, ciężko samej skorzystać z toalety. Dla nas jako dzieci i wnuków to smutne ale co zrobić? Chcemy ją wspierać i stąd moje pytanie – w jakie akcesoria/preparaty powinniśmy się zaopatrzyć żeby móc się nią dobrze zająć?
Jeśli ma problem z załatwianiem się to warto kupić abamedica24.pl/pomoce-codzienne/430-nasadka-podwyzszajaca-sedes-clipper-iii.html. Mojemu tacie to bardzo pomogło, nie kosztuje wiele a sprawdza się naprawdę bardzo dobrze.
Bardzo Twojej babci współczuję, niestety znam z własnego doświadczenia takie sytuacje i niestety dla domowników jest to duży problem i nie ma co ukrywać obciążenie. Ale trzeba być dobrej myśli i na pewno uda się jakoś babci pomóc w tych chwilach.
W czasie takich codziennych zabiegów pielęgnacyjnych przydają się często kompresy z gazy - ABA MEDICA S.A. ma bardzo fajną ofertę. Najlepiej od razu zamówić większą ilość na zapas bo jednak takich kompresów się w ciągu miesiąca naprawdę wiele zużywa.
Ciężki, nieprzyjemny temat... Jednak trzeba się z nim zmierzyć bo nie wyobrażam sobie żeby można było bliską osobę gdzieś oddać. Rodzina musi się zająć, zaopiekować i to jest całkowicie naturalna sprawa. Wierzę że podołacie.
Na Twoim miejscu kupiłbym je: abamedica24.pl/58-podklady-jednorazowe. Nigdy nie wiadomo kiedy będą potrzebne a jakbyś miał małe dziecko to też się przydadzą. Co do samej opieki – pierwsze tygodnie będą najcięższe. Potem jakoś się człowiek wdraża w to wszystko.
Biedna ta babcia, Wy z nią w sumie też biedni... Ale jak ktoś już napisał rodzina musi się w takiej sytuacji zająć bliską osobą. Jak babcia była w formie to na pewno miała czas dla wszystkich w rodzinie i każdy korzystał z tego...
Spożywanie posiłków w takim stanie bywa problemem dla seniorów więc może sprawcie jej taki gadżet abamedica24.pl/lozka-rehabilitacyjne-i-akcesoria/618-stolik-na-lozko-wielofunkcyjny-skladany.html. Jestem pewna że łatwiej jej się będzie wtedy najeść.
Dobrze że akurat ten sklep polecacie. Potrzebowałem raz opaski gipsowe - ABA MEDICA S.A. miało najlepszą cenę i towar dotarł do mnie szybko. Różne produkty do opieki na starszą osobą też tam jak widać mają.
Przekierowanie