Forum Kultury Wyższej, zapraszamy do dyskusji!

Pełna wersja: Pozycjonowanie SEO – na czym polega i ile kosztuje?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od pewnego czasu bardzo mocno interesuję się tym tematem, bo mam w planach zlecić takie działania na mojej witrynie. Nadal jednak za bardzo nie rozumiem, na czym to wszystko się opiera. Do tego mam problem ze znalezieniem jakichś konkretnych cenników realizacji usług. Wyjaśni mi to ktoś?
Nie masz cenników Kolego, bo takie usługi zawsze wycenia się indywidualnie. Każda strona jest inna, wymaga odmiennych działań i różnych strategii. Wszystko przygotowuje się pod kątem konkretnej witryny. Możesz sobie zajrzeć na przykład na stronę wycenpozycjonowanie.pl i tam złożyć zapytanie. Dostaniesz bardzo dokładną ofertę.
To bardzo ogólne pojęcie, pod którym kryje się mnóstwo różnych rzeczy. W czasie pozycjonowania robi się takie rzeczy, jak aktualizacja treści na stronie, tworzenie nowych opisów produktów, haseł reklamowych, blogów i wiele więcej. Nie da się w kilku słowach powiedzieć, jak się to robi. Cel jest za to jeden główny, wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania. Do tego zbudowanie dobrego wizerunku i świadomości o marce.
I teraz wszystko jasne, dlaczego nie mogę znaleźć żadnych sensownych informacji o cennikach Wink Jak to w ogóle działa, płaci się stałą kwotę tak długo, jak długo firma realizuje zlecenie?
Prawdziwi specjaliści biorą wynagrodzenie za efekty. Na przykład zaczynasz płacić wtedy, gdy strona znajdzie się już w TOP 10. Potem witryna może być monitorowana i wszelkie zmiany w rankingu na bieżąco korygowane.
Tak, jak wspominałem wcześniej, jeśli chcesz wiedzieć ile kosztuje pozycjonowanie to po prostu złóż zapytanie ofertowe. Będziesz miał wyłożone dokładnie wszystko, wraz z warunkami współpracy i formy zapłaty za działania promocyjne.
Powiedzcie mi tylko jeszcze, czy taki proces wiąże się z przebudową istniejącej strony?
Zależy, jak ta strona wygląda. Jeśli jest w miarę dobrze zrobiona, to wystarczy optymalizacja i może aktualizacja treści. Jeśli jest bardzo źle, to często bardziej opłaca się zbudować witrynę od podstaw.
Przekierowanie